Yerelde Farkedilin

KONU 1- Yereldekilere Pazarlama Yapmak

Örneğin potansiyeli müşteriniz yüzlerce kilometre uzakta olabilir ancak tatil yapmak için sizin bulunduğunuz şehre gelip bisiklet kiralamak isteyebilir. Bu tür yerel işletmeler aslında müşterilerle iletişime geçmek için telefon rehberi gibi şeylerden yardım alır.

Yerel arama nasıl çalışır;  Bir kişi evinin yakınında bisikletçi bulmak istiyor. Şehir veya arama terimlerini arama listesine dahil ediyor. Mesela  bisiklet mağazası İstanbul gibi.  Daha sonra adres telefon bilgisi içeren yerel işletme bilgilerini buluyor Google Business’a kayıtlı kişilerin göründüğünü unutmayın. Kişi mobil cihaz kullanıyorsa akıllı telefonda harita yardımı ile sizi bulmasına yardımcı olacak kullanışlı bir yoldur.

Dijital varlığını web sitenizle eşleştirin. Adres, adres tarifi haritası,telefon numarası, çalışma saatleri, web sitenizde hizmet bölgelerinizi belirtin kullanıcıların sizinle nasıl iletişim kuracağını belirtiniz.

KONU 2- Yerel Dizinlerin Gücü

Google İşletme kaydını kullanın adres, telefon, çalışma saatleri, harita ayarlarınızı yapın.

İlk adım yerel dizinlere işletme girişi oluşturmak. Şirket ismi , adres, telefon numarası 3 temel başlıktır. Öncelikle nerede listelenmesini ayarlayın. Google ve Yandex gibi arama motorlarında Sosyal Ağlar ve Yorum siteleri güzel seçenektir.

Peki bunları nerede mi bulacaksınız? Sizin gibi yerel işletmeleri takip etmelisiniz. Ek olarak çalışma saati, fotoğraf video, işletmeniz için gerekli diğer ayrıntıları etkin kullanın. Uygun kategoriler yada en yakında ki dizinlere ekleyin. E tablo kullanın bilgileriniz sürekli güncel olsun.

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir