Çevredeki İnsanların Sizi İnternette Bulmasına Yardımcı Olun

KONU 1- Dijitali Kullanarak Yerelde Reklam Vermek

Arama motorları, yerel dizinler, sosyal ağlar, inceleme siteleri başlangıç için ideal yerlerdir.

Örneğin : Bisiklet tamircisi teklifi sadece 20 km yakınındaki yerleri seçerek verebilirsiniz. Facebook veya Linked gibi sosyal ağlar yerel müşteri hedefleriniz için işletme sayfalarının yanı sıra ücretli reklam hizmeti de sunuyor.

Sosyal ağlar kişilerin nerede olduğunu saptayabilir ve yalnızca 20 km ve istediğiniz kadar mesafe seçebilirsiniz.

Yerel dizinler ve inceleme web siteleri de yarar sağlamaktadır. Düşük bir reklam ile yerel dizinde bile üst sıralarda çıkabilirsiniz. Öncelikle mesajınız mağazanızın yakınında olan birine has olabilir. Çalışma saatlerini ekleyebilir. Mağazanız açıkken reklamlarını yayınlayabilirsiniz. Mobil cihazlar mağaza yol tarifi, tek dokunma ile arama özelliği, hakkımızda ki yazılara yapılan müşteri yorumları olabilir ve bunlar iş hacminizi artırmaya yarayabilir.

KONU 2- Yereldeki İnsanlara Mobil Cihazlarıdan Ulaşmak

Günümüzde pek çok kişinin cebine akıllı telefon var. Bir işletme ondan yararlanabilirsiniz. İlk olarak yerel’in ve mobil’in karşılıklı ilişkisine bakalım.

Örneğin: Bisiklet kullanan birinin bisikletinin zinciri kırıldı diyelim hemen yakınlarda bir bisikletçi olup olmadığını araştıracaktır.

İnsanlar size ihtiyaç duyduğunda onların karşısına çıkmak için neler yaparsınız? İşletmenizi yerel dizinlerde, inceleme sitelerinde, arama motorlarında elbette çıkmasını istersiniz. Ayrıca yerel reklam olanaklarını kullanmayı ihmal etmeyin.

Mobil cihazların gücünü nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim?

Web site tasarımınızı mobil cihazlara uygun şekilde görünümünü sağlayın iletişim bilgilerinizi ekleyin. Yalnızca mobil cihazlarda bulunan özelliklerden yararlanın.

Örneğin:  Birçok kişi bulundukları yeri algılayan ve onları gitmek istedikleri yere  yönlendiren GPS işlemini kullanması için web sitelerine mobil uygulamalara izin veriyor. Diğer alternatif ise mağazanın bir uygulaması varsa bu uygulama potansiyel müşteriler mağazaya belirgin bir mesafe içerisindeyse onlara uygulamayı indirin mesajları göndermek için GPS kullanılmalıdır. Uygulama özelliklerine bağlı olarak müşterilerin randevu alabilmelerini sağlamak, yaygın sorulan sorular ve cevaplarını bulabilecekleri bağlantıları göstermek aksesuar sipariş verebilmelerini sağlayabilir. Mağaza bünyesinde gerçekleştirilen aylık etkinliklerden haberdar olabilirler veya ücretsiz bakım gibi ilgi çekici hatırlatıcı mesajlar gönderebilirsiniz.

GPS özelliği etkinleştirilmiş cihazlarda mobil ortamlarda yararlanmanın etkin yolu  yerel reklamlar ücretli reklamcılık projeleri. Doğru müşteri doğru zamanda doğru yerde hedeflemenizi sağlar.

Başlangıç olarak müşterilerinizin online ortamda bulunmasını, deneyim yaşamasını sağlayın. Promosyonlarda ve GPS ve mobil teknolojiyi nasıl kullanabileceğinizi düşünün. GPS ile yerel reklamlarda kişileri hareket halinde yakalayabilir.

KONU 3- Yerel İşletmeler İçin Seo

Sitenizin mobil uyumluluk testi için www.testmysite.withgoogle.com adresini kullanabilirsiniz. Örneğin: müşterilerinizin online sipariş verebilecekleri bir web siteniz var. Ürün teslimatını bekleyemeyecekleri bir durum var. Hemen satın almaları için mağazanızı bulmalarını sağlayın yerel ağlarda görünün.

İlk olarak arama motorlarının bulunduğunuz yerel bölgenin neresi olduğunu saptamasını sağlayın. İşe temelden başlayın.

Web sitenizde adınız, telefon numaranız, çalışma saatleriniz, harita yol tarifi, mail adresiniz, hizmet bölgeleriniz, ürün bilgileri, coğrafi konum saptaması için alakalı içerik girin, müşterinin ilgili olduğu konurla ilgili blog yazıları, hizmet ayrıntıları, fotoğraf, video, yer bilgileri, yardım alabilecekleri teknikleri kullanın.

Arama motorları arama yapan kullanıcıları saptadığında yerel sonuçlarda üstte çıkabilirsiniz. Arama motoru arama yapan kişiye işletmenizin coğrafi konumu, işletmenize olan mesafesini kullanır.

Online dünya geçmişi çok olan sitelerde arama motorları öncelik tanıyabilir. Yerel olanakları kullanın. My business, yandex rehberi, mobil cihazlarla uyumlu hızlı yüklenen internet sitenizin kolay anlaşılır bir site olmasını sağlayın.

 

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir