Sosyal Medyada Fark Edilin – 4

KONU 4- Sosyal Medyaya Katılmak

Tüm ağlar birbirinden farklıdır ancak bazı ortak unsurlar vardır.
Birincisi, işletmelere yönelik sosyal ağlar, bireylere yönelik sosyal ağlardan biraz farklı olabilir.

Kayıt olmadan önce, katıldığınız ağın işletmeler ile bireyler arasında ayrım yapıp yapmadığını kontrol edin ve doğru kurulumu yaptığınızdan emin olun.

Kişisel ve profesyonel hesaplarınızı ayrı tutmak için, hesap oluştururken işinizin e-posta adresini kullanmanız genellikle en iyisidir.

 Her sosyal ağ birbirinden farklıdır fakat bazı evrensel ortak noktaları da vardır. Örneğin, işletmenizin adı, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı içeren bir açıklama, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız. Bunların tümü oldukça standart bilgilerdir ve hatta işletmenizin logosunu içeren bir resim bile yükleyebilirsiniz.

Birçok ağ, bu bilgileri sizin için bir profil sayfası oluşturmak amacıyla kullanır. Bu sayfa, bir açıdan ağın içindeki kendi ana sayfanız gibidir.

Farklı sosyal ağlar farklı şeyler sunar. Bu nedenle, planınızı aklınızda tutarak seçeneklerinizi keşfetmeye zaman ayırın.

işletmenizin açıklamalarını yazarken, ürünlerinizi listelerken, sergilemek istediğiniz görselleri veya videoları seçerken ve hatta profil sayfanızı arka plan resimleriyle kişiselleştirirken bu doğrultuda hareket edebilirsiniz.

İçerik paylaştığınız, sohbetler yaptığınız ve etkinliklerinizi sergilediğiniz yer çoğu zaman profil sayfanızdır. Genelde, işletmeniz hakkında girdiğiniz tüm bilgiler, bu sayfayı ziyaret eden kişiler tarafından görüntülenebilir. Ayrıca, yayınladığınız ve paylaştığınız her şey, bu yayınlardaki yorumlar ve etkinliklerle birlikte profil sayfanızda yer alır. Bu sayfa adeta işletmenizin ağdaki sanal yaşamının canlı tarihini oluşturur.

Bu profil sayfalarının çoğuna arama motorlarının da erişebildiğini unutmayın. Bu sayfalarda ne kadar iyi içerikler sunarsanız, sosyal medya sayfalarınızın arama motorlarında arama yapan kişilere gösterilme ihtimali de o kadar artar!

Hedeflerinizi her zaman aklınızda tutarak işletmenizin kullandığınız ağlarda varlık göstermesini sağlamak, sosyal ağlarda başarılı olma yolunda atmanız gereken önemli bir adımdır!

Sosyal Medyada Fark Edilin Konusunun Diğer Yazıları  Mutlaka Okuyun Aşağıdaki Linkleri Tıklayarak Devam Ediniz!

 

 

 

 

 

 

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir