Mobil Olanakları Keşfedin

KONU 1- Mobil Cihazların Evrimi

Mobil cihazlar artık telefon araması yapmanın bir yolu değil güçlü multi medya cihazları, gelecekte her şey mümkün görünüyor. Mobil cihazlar ve tabletler öylesine kolay ki zamanımızın çoğunu alıyor Pazarlamanızın müşterilere bulundukları yerde ulaşması gerekir. İster marka farkındalığını artırın müşteri sadakatini sağlayın yada gelirlerinizi arttırmak isteyin. Mobil cihazlar işletmenizin müşterilere doğru yerde doğru zamanda ulaşmasına olanak sağlar. Başlangıç noktası mobil cihazlarda bir web sitesi.  Yeni müşterilere ulaşmak için yerel gazetelerde bir reklam yayınlayabilirsiniz. Mobil cihazlara uygun şekilde optimize yapılmış web sitenizin ana sayfasında %20 indirim sağlayabilirsiniz. Telefon numaranızı koyabilir ve tek tıkla aratabilirsiniz. Bağlantılar sosyal medyada kolayla paylaşılabilmesi için kısaltılabilir.

KONU 2- Mobil İnterneti ve Uygulamaları Anlamak

İşletmenizin tek web sitesi olması yeterli değil. Mobil cihazlar hayatımıza girdiği için mobil uyumlu bir tasarım yapmanız gerekiyor. Mesela evinizin su tesisatında arıza var eve aşağıda taksi bekliyor işe gitmek üzeresiniz hemen taksiye binip evinizin yakınında bir tesisatçı arıyorsunuz mobil telefondan ve aramalarda evinize yakın 2-3 tane tesisatçı var ve bir tanesinde mobil arama işareti var hemen arama yapıyorsunuz saat 5 gibi dairenize buluşmayı kabul ediyor.Genellikle insanlar hareket halindeler zaman kısıtlamaları var o yüzden sitenizin mobil cihaz dostu olması gerekir.  Duyarlı bir web sitesi tasarımı ile çokça zahmetten kurtulmuş olursunuz. Çünkü en ufak telefona göre sitenizi boyutlandıracaktır.

Mobil SEO , standart web sitelerinde göz önünde bulunduracağınız ilgili içerikler gibi aynı faktörleri içerir. Ancak mobil site optimizasyonu için önemli olan, performans ve kullanılabilirliktir.
Performansın anlamı, sitenin ne kadar hızlı yüklendiğidir. Aşırı derecede büyük resimler ve dosya boyutları gibi pek çok şey bunu etkileyebilir.

Kullanılabilirlik, bir ziyaretçinin sitenizi kullanırken yaşadığı deneyimi ifade eder. Genel olarak konuşacak olursak sitenizin iyi bir mobil kullanıcı deneyimi varsa mobil arama sonuçlarında görünme olasılığı daha fazladır.

İşte bir örnek. Bazı video ve içerik biçimleri mobil cihazlarda görüntülenemez. Yani siteniz bu şekilde oluşturulduysa harika bir kullanıcı deneyimi sunmaz, öyle değil mi?

Google’ın Mobil Uyumluluk Testi‘ni ziyaret ederek sitenize hızlı bir mobil check-up yapabilirsiniz.

KONU 3- Mobil Uygulamaları Anlamak

Mobil web siteniz ana sitenizle aynı öğeleri sunar daha küçük ekranlarda iyi çalışacak şekilde geliştirilmiştir. Mobil uygulamalar bir mobil cihazına indirilip yüklenebilecek yazılımlardır.

Uygulamalar genellikle bir web tarayıcısında kolayca başarılamayan belirli bir işlevi sunar. Çoğunlukla kamera veya GPS gibi akıllı telefon özellikleriyle entegre olur.

Bağımsız bir sinema salonuna sahip olduğunuzu hayal edin. Bilet satışlarını artırmak için bir uygulama hazırlamaya karar verdiniz.

Uygulamaların temel avantajlarından biri, uygulamayı kullanmadığı zaman bile bir kullanıcının mobil cihazına mesaj gönderebilmesidir. Bunlara “Anlık bildirimler” adı verilir. Bunları kullanarak müşterilerinize vizyona giren en yeni filmlerle ilgili hatırlatma gönderebilir veya özel indirimli seansları duyurabilirsiniz.

Uygulamanız yeni bir Sadakat programını da destekleyebilir. Müşterileriniz uygulamayı kullanarak sinemanızda izledikleri her film veya stanttan satın aldıkları her patlamış mısır karşılığında puan kazanabilirler.

Uygulamanızda basitleştirilmiş ödeme işlemi, müşterilerin film biletlerini birkaç tıklamayla satın almalarına olanak tanıyabilir. Ayrıca uygulamanız, mobil cihazınızın GPS‘ini kullanarak sinemaya doğru yol tarifi paylaşabilir.

İşletmeniz için sunulan çok sayıda olanağı değerlendirerek kendi uygulamanızı geliştirmeye karar verebilirsiniz.Ancak bir uygulama tarafından daha iyi biçimde gerçekleştirilecek bir işletme hedefi belirleyebilirsiniz. Bu, online başarınıza doğru sonraki adımınız olabilir.

Başlamak için sabırsızlanıyor musunuz? O zaman birkaç seçeneğiniz var. Birlikte çalışabileceğiniz, profesyonel bir uygulama geliştirici bulabilirsiniz. Alternatif olarak da Mobiroller gibi kendi kendinize kullanabileceğiniz araçlardan birine göz atın.

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir