Aramaların Size Hizmet Etmesini Sağlayın

KONU 1-  Web Sayfasını Arama Dostu Yapmak

Meta etiketi, Başlık, Arama Motoru tarafından söz konusu sayfaya ilişkin gerçek arama sonuçlarını oluşturur.

Başlık ve meta aynı olmalıdır. Anahtar kelime ifadeyi güçlendirir. İyi bir Başlık, Sayfa metinleri etkili olur. Arama motorları aynı kelime tekrarını spam olarak ele alır.

KONU 2- Diğer Web siteleri Sizin İşinize Nasıl Yarayabilir?

Arama Motorları hem site içi hem de site dışında olanlardan etkilenir.

Geri Bağlantı: Başka bir siteden sizin sitenize verilen bağlantıdır. Oylama gibi düşünün sitenizi arama motorlarında üste çıkarır önemini gösterir. Önemli olan nicelik değildir niteliktir. iyi web sitelerinden gelen bağlantılar sitenizi yükseltir. İçerik pazarlama yapın.

Sosyal Medya: Erişebildikleri tüm sayfaları indeksler.

Kullanıcıları içeriğinizi keşfetmesini ve onların sizlerle etkileşim kurmasını sağlayın ve işletmenizi tanıtın.

KONU 3- Seo İle Sınırları Aşın

Seo stratejisi – potansiyel müşteriler nerede ?

Dil, Yerelleştirme, Ülke hedefi  Türkçe yanında farklı bir dil desteği sunacaksanız web sitenizde bunu o dilin yazılışıyla içeriği yazmanız ve sayfa linkini ona göre vermeniz gerekir. Örneğin www.xyz.com/avakado türkçe yazılmış bir metin ve linki verilmiş. www.xyz.com/avacado ingilizce yazılmış bir metin ve linki verilmiş site seo açısından önemlidir. Bir hizmet yada ürün hakkında bilgi verirken hem Türkçe hem  İngilizce aynı sayfada bulunursa arama motorları bunu indekslemez daha doğrusu algılayamaz. İçerikleri çevirmek için otomatik ürünlerden kaçının. Çeviri ihtiyacı duyulan yazıyı gerçek kişi çevirsin yoksa arama motoru hazır programla yapılan çeviriyi spam sanıyor. Bazı arama motorları dil ile ilgili ek açıklamalar yapmanıza izin veriyor.

Ülke veya dil ayarlarına göre doğru kişilere sunmayı sağlar. Mesela Almanca – ek açıklama, bu etiketler söz konusu Ülkelerde içeriğinizin doğru sürümünü sunabilmesi için sayfaları işaretler. Ek açıklamalar birden fazla Ülke için harika bir araçtır. Farklı Ülke ve pazarlardaki müşteriler için farklı konular vardır.

Ürün fiyatı farklı para birimi, farklı ölçü sistemleri, kilo ile mi pound ile mi tartar, yerel adres ve telefon eklendi mi, çalışma saatleri, farklı zaman dilimine göre yenilememiz gerekiyor.

Bunlar arama motorlarının içeriğimizin Uluslararası pazarlara uygun olduğunu anlamalarına yardımcı olan işaretlerdir.

Ülke Hedeflemesi için ; CCTLD www.xyz.com.tr , CCTLD www.xyz.com.uk eğer bunlar yoksa www.xyz.com  gibi genel bir ad varsa arama motorları web sitenin nerede barındığını, ip adresi ve web sayfası bilgilerinden faydalanır.

Google search consele gibi ülke hedefleme araçları uluslararası potansiyel müşteri için daha görünür olması sağlanr.

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir