Arama Kampanyalarınızı Geliştirin

KONU 1- İyi Bir Yapıyla Alaka Düzeyini Artırmak

Arama sayfalarında tıklanan reklam ilk açılış sayfasıdır. Açılış sayfası tıklanan reklamlarla alakalı olmalıdır.

Arama motorları yeni başlayanların alakalı reklamlarını arama sonuç sayfasında daha üst sıralarda yer vererek ödüllendirir. Ek olarak reklamlarınız rakiplerinizden daha alaka düzeyine sahip ise daha düşük bir miktarla trafik sağlanabilir.

SEM kampanyaları düzenlemesi planlaması çalışması

Her bir kampanya için birden fazla reklam grubu oluşturabilir. Bunlar anahtar kelime grupları ve uyumlu olan reklamlardır. Hesabı düzeni yapar ve alaka düzeyi yüksektir.

 

 

 

 

 

 

ETKİLİ REKLAM ÇALIŞMASI VE ANAHTAR KELİME SEÇİMİ ÖRNEĞİ

Bebek Fotoğrafçılığı
Yeni Doğan Bebeğinizin En Güzel Fotoğraflarını Çekiyoruz
Uygun Fiyatlar, Hemen Randevu Alın!

KONU 2- Anahtar Kelimelerinizden En İyi Sonucu Alın

Anahtar kelimelerinizi güçlendirin. Google anahtar kelime planlayıcısı kullanın.

Örneğin :  evcil hayvanlar kaç kez aranmış. Teklif fiyatları rekabet grupları hakkında bilgi verir. Buna göre reklam grubu oluşturabilirsiniz. Her bir anahtar kelime için reklam grubu yazabilirsiniz.

Alakalı olmayanlar için negatif anahtar kelimeleri kullanın ki gereksiz tıklama olmasın paradan tasarruf edin. Sadece İdeal müşterileriniz gelsin. Şunu da unutmayın kullanıcı davranışları sürekli değişir.

KONU 3- Anahtar Kelime Eşleşme Türlerinde İnce Ayarlama Yapın

Anahtar kelimelerinizin varyasyonları arandığında arama motorları tarafından reklamınızın gösterilebilmesidir. Buna Geniş eşleme denir. Bu esneklik bazen alakasız olup reklamlarınızı çabuk tüketilmesine neden olabilir. Sıralı eşleme ‘’anahtar kelime’’ iyelik ekleri de dahil olur önüne yada sonuna gelen kelimelerle de tetiklenebilir. Tam eşleme [anahtar kelime] kelime veya kelime öbeği çoğul ekleri gibi küçük varyasyonları tetikler.

Önemli olan dengeli bir eşleme yapılmasını sağlayarak trafiğinizi ve kalite puanınızı artırılmasını sağlamaktır.

KONU 4- Neyin İşe Yarayıp Yaramadığını Anlamak

Dönüşümlerinizi izleyin ve takip edin. Bunun için Google analytics ve Google adwords’tan takip edilecek kelimeleri izleyin. Kampanyalar arası dönüşümleri takip etmek sezonsal olarak arama terimlerini bütçenize göre ayarlayın.

Dönüşümler nasıl olmaktadır; kullanıcının sipariş vermesi iletişim formu ile soru sorması, referanslarınızı pdf şeklinde sunarak indirmesini sağlayın, e-posta yoluyla fiyat almalarını sağlayın.

Dönüşüm kodlarınızı ana sayfaya koymayın. Sipariş verildikten sonraki sayfaya koyunuz veya da takip etmek istediğiniz sayfadan sonraki sayfaya koyun. Mesela soru formunu doldurdu gönderildi ardından teşekkür sayfanız çıktı işte bu sayfaya geri dönüşüm kodunu koyunuz.

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir