Sosyal Medyada Fark Edilin – 2

KONU 2- Size En Uygun Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya’da Büyük ağlar dışında küçük ağlar vardır. Ağları farklı kategorilere ayırmak dikkatimizi daha iyi vermemizi sağlar. Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn son derece büyük kitlelere sahiptir. Facebook’un tüm dünyada bir milyardan fazla kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? mevcut ve potansiyel müşterileriniz muhtemelen bu devasa ağlara üyedir.

Niş veya sektörel ağlar da vardır. Bu ağlar belirli konularda hizmet verir ve daha ayrıntılı ve sektörel içerik arayan, konularında bilgili kitlelere yöneliktir. Sosyal seyahat yorumları için TripAdvisor veya restoran alanındaki Zomato gibi siteler bunlara örnektir. Farklı sektörlere özel birçok farklı site vardır. Bu nedenle işletmeniz için en önemli olanları bulmak amacıyla araştırma yapmalısınız. Ayrıca söz konusu sitelerin üye sayısı daha az olsa da bu üyelerin tam olarak işletmenize çekmek istediğiniz türde kişiler olma ihtimali yüksektir.

Sosyal ağların amacı da önemlidir. Kişisel ağlar kullanıcıların arkadaşları ve aileleriyle iletişim içerisindedir. İnsanlar her zaman ürün ve hizmetler hakkında konuşurlar. Yaptığınız güncellemeler satışa yönelik değil neşeli, ilgi çekici, yararlı olmalıdır ki müşterilerin dikkatini çeksin.mesela bir müşterinin sizden aldığı fotoğrafı paylaştığınızda bu fotoğraf kişiler tarafından referans gösterilebilir veya paylaşabilir bu da firmanızın daha duyurulmasını sağlar.

İçerik paylaşımına yönelik ağlar potansiyel müşterilere ilişkin ulaşabildikleri tüm bilgileri sunmaktadırlar. Bilgiler; grafikler,rakamlar,yorumlar vb gibi bilgilerdir. Örneğin Klasik giyim mağazası youtube’de nasıl giyinilir videosu paylaşabilir. İnstagram’da sokak tarzı kıyafet fotoğrafları paylaşabilir.

Profesyonel Ağlar iş dünyasına ağ kurma iş bulma işe alma amacına sahip kişilere yönelik olur. Bir sonraki çalışanınızı bulabilirsiniz. Başka işletmelere ürün satan biriyseniz ürünlerinizin ve hizmetlerinizin reklamını yapacağınız yer burası olabilir.

Her ağlarda özel bağlama yapmanız gerekmektedir. Kişilerin ağlarda neler yaptığını nasıl zaman geçirdiğini izleyip anlayın sonrasında ona göre içerik üretip paylaşımlar yapın.

Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, YouTube ve diğer büyük ağlar birçok kullanıcıya sahiptir ve bu ağlarda birçok kişiyle karşılaşma olasılığınız yüksektir.

Sosyal Medyada Fark Edilin Konusunun Diğer Yazıları  Mutlaka Okuyun Aşağıdaki Linkleri Tıklayarak Devam Ediniz!

 

 

 

 

 

 

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir