Sosyal Medya Derinliklerine İnin – 2

KONU 2- Sosyal Medyada Reklam Vermek

Sosyal medya planınız hazırsa bir çok sosyal ağ, çok spesifik kitlelere erişmenizi ve mesajınızı ulaştırmanızı sağlayan ücretli reklam fırsatları sunar.

Sosyal medya siteleri işletmelere kullanıcıların spesifik bilgilerini veriyor siz müşterilerin yaş  ve cinsiyetini , nerede yaşadığını ,hangi konularla ilgilendiklerini mağazamıza ne kadar yakın ama sosyal medya siteleri biliyor. Örneğin kıyafet konusunda hangi kullanıcılar hangi marka ve moda tasarımcılarını takip ediyor 20-35 yaş arası kadınlara reklam yapabilirsiniz

Sosyal ağlardaki varlığınızı genellikle kademeli olarak artırırsınız. İlgi çekici ve benzersiz içerikler yayınlayarak zaman içerisinde giderek daha fazla görünürlük elde edersiniz. Peki ya bu süreci hızlandıra bilseydiniz? Sosyal ağlarda ücretli reklamları denemeniz için önemli nedenlerden biri de budur.

Şimdiye dek birkaç yüz “takipçisi” olan bir Twitter sayfanız olduğunu düşünelim. Ya daha fazla kişiye, sizi henüz takip etmeyen kişilere erişmek istiyorsanız? “Tanıtılan Tweet” kullanmayı deneyebilirsiniz. Böylece mağazanızı potansiyel müşterilerin karşısına hızla çıkarabilirsiniz! Örneğin, Tanıtılan Tweet‘iniz daha önce klasik giyim hakkında “tweet” atmış kişilere veya belirli bir tasarımcının takipçilerine gösterilebilir. Birden bire, potansiyel olarak 200 takipçinizden çok daha fazla kişiye erişebilir ve sonuç olarak daha da fazla takipçiye sahip olarak ağınızı genişletebilirsiniz.

Sosyal Medya  Derinliklerine İnin Konusunun Diğer Yazıları  Mutlaka Okuyun Aşağıdaki Linkleri Tıklayarak Devam Ediniz!

 

 

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir